فرمالدئید(فرمالین) 37% 1 لیتری

موجود است...

CAS :  50-00-0

MF : CH2O

mp :  -15°C

bp :  97°C

density :  1.09 g/mL at 25 °C(lit.)

vapor density :  1.03 (vs air)

vapor pressure :  52 mm Hg ( 37 °C)

refractive index :  n20/D 1.377

Fp :  133 °F

storage temp :  2-8°C

Water Solubility :  soluble

جزییات بیشتر

180,000 ریال بدون مالیات.

+
-

6 محصول دیگر در همان شاخه:

مشخصات

فرمالدهید که نام علمی آن متاتال است، گازی با بوی تند و زننده‌است و کوچک‌ترین آلدهید  به شمار می‌آید.فرمالدهید به آسانی از سوخت ناقص ترکیب‌های کربن دار به دست می‌آید. آن در دود آتش جنگل‌ها و دود خودروها هم پیدا می‌شود. فرمالدهید همچنین از آمیختهٔ اکسیژن و متان  در هوا ساخته می‌شود. مقادیر اندک فرمالدهید در فرآیندهای متابولیک  پسمان‌ها در بسیاری از جانوران زنده نیز ساخته می‌شود.

اطلاعات بیشتر

فرم آلدهید دارای مولکول‌های قطبی است، بنابراین جاذبه‌های دوقطبی-دوقطبی بین این مولکول‌ها و همین‌طور بین مولکول‌های متانال با دیگر مواد می‌تواند برقرار شود. در اثر جاذبه‌های بین مولکولی، فرم‌آلدهید در فاز مایع به شکل سه‌پار (trimer) هم یافت می‌شود. این جاذبه‌های دوقطبی موجب می‌شود تا متانال در حلال‌های قطبی نظیر آب و اتانول  حل شود (محلول آبی فرم آلدهید را «فرمالین» هم می‌گویند)

استفاده فرمالدهید به عنوان یک ضد عفونی کننده همچون گلوتر الدئید می باشد. یکی از کاربردهای فرمالدهید در صنایع چسب سازی است. این ماده در فاضلابهای صنایع مختلف همچون صنایع چسب سازی و پتروشیمی یافت می‌گردد. یکی دیگر از کاربرد های این ماده استفاده از آن به عنوان فیکساتیو در آماده سازی نمونه های بافتی برای بررسیهای دیگر می باشد . مثل تشریح آناتومیک و یا بررسی بافت شناسی . مورد استفاده دیگر کاربرد آن به عنوان یک ماده استریل کننده و ضد عفونی کننده است .

فرمالدهید را از طریق اکسید احیا تهیه می‌کنند و معمولاً برای این که راندمان تولید بالا رود باید مقداری صبرکنیم که باعث تولید اسید فرمیک HCOOC در کنار فرمالدهید می‌شود پس قبل از اندازه گیری باید فرمیک اسید را خنثی کنیم، در بازار به آن‌ها فرمالین هم گویند.