پروپیلن گلیکول 1 لیتری

این محصول در انبار موجود نیست

CAS :  57-55-6

MF :  C3H8O2

mp :  -60 °C

bp :  187 °C(lit.)

density :  1.036 g/mL at 25 °C(lit.)

vapor density :  2.62 (vs air)

vapor pressure :  0.08 mm Hg ( 20 °C)

refractive index  :  n20/D 1.432(lit.)

FEMA :  2940

Fp  :  225 °F

storage temp : Store at RT

Water Solubility : miscible

Sensitive : Hygroscopic

جزییات بیشتر

360,000 ریال بدون مالیات.

+
-

6 محصول دیگر در همان شاخه:

مشخصات

پروپیلن گلیکول (Propylene glycol) با فرمول شیمیایی  C۳H۸O۲ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاپ کم ۱۰۳۰ است. پروپیلن گلیکول از آبکافت  و بوسیله پروپیلن اکسید (C3H6O) ساخته میشود.


اطلاعات بیشترمایعی است شفاف ، لزج ، جاذب رطوبت ، حلال مواد معطره و رنگ‌های غیرقابل حل در آب که مانند گلیسرول و سوربیتول از تبخیر رطوبت مواد غذائی ممانعت می‌کند و از آن به‌عنوان حلال مواد معطر و رنگ‌ها استفاده می‌شود. از این ماده به‌عنوان ماده‌ای افزودنی به نوشیدنی‌ها و آبنبات‌ها نیز استفاده می‌شود
ماده ای است امولسیون کننده ی چربی دوست که خاصیت افزایش تثبیت کف و هوادهی در خامه ها و مخلوط های کیک را دارد . در ساخت کرم ها و لوسیون و ضد آفتاب نیز کاربرد دارد 

 

استنشاق میست پروپیلن گلیکول موجب تحریک تنفسی، کوتاه شدن نفس و سرفه می شود. متانول قابل انفجار بوده و شدیدا خطر حریق دارد. همیشه در زیر هود با این ترکیبات کار کنید.

بطور کلی مصرف عمده پروپیلن گلیکول تولید شده به عنوان ماده شیمیایی اولیه در تولید رزین های پلی استر غیر اشباع کاربرد دارد. همچنین این کالا به عنوان حلال و نگهدارنده در تولید محصولات تنباکو و مصارف صنایع دارویی و آرایشی بهداشتی و صنایع غذایی مصرف دارد . پروپیلن گلیکول قابل تزریق بوده و در فرمولاسیون های موضعی مانند دیازپام که در آب حل نمیشود کاربرد دارد.