اتیلن گلیکول 2.5 لیتری

موجود است...

CAS : 107-21-1

MF : C2H6O2

mp :  -13 °C(lit.)

bp  : 196-198 °C(lit.)

density  : 1.220 g/mL at 25 °C

vapor density :  2.1 (vs air)

vapor pressure : 0.08 mm Hg ( 20 °C)

refractive index :  n20/D 1.431(lit.)

Fp :  230 °F

storage temp :  2-8°C

color  : blue

Water Solubility :  miscible

FreezingPoint  : -11.5℃

Sensitive :  Hygroscopic

جزییات بیشتر

مرک آلمان

2,400,000 ریال بدون مالیات.

+
-

6 محصول دیگر در همان شاخه:

مشخصات

اتیلن گلیکول از اتیلن و بوسیله اتیلن اکساید ساخته میشود. از واکنش اتیلن اکساید با آب  گلیکول بدست میاید.اتیلن گلیکول ( Ethylene glycol) یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۱۷۴ است.

اطلاعات بیشتر

در حال حاضر بیشترین مصرف اتیلن گلیکول به منظور تولید سیال خنک کننده موتور است. از اتیلن گلیکول بعنوان ضدیخ در خودرو و ماشین الات استفاده می‌شود. در سیستم خنک کنندگی خودروها مایع اتیلن گلیکول عمل اساسی مقابله با یخزدگی را ایفاء می‌کند ولی به علت خورنده بودن این ماده به آن بازدارنده های ضد خوردگی اضافه میکنند تا از زنگ زدگی جلوگیری شود. ۵۰ درصد اتیلن گلیکول و ۵۰درصد آّب مقاومت ضد یخزدگی را تقریباً به منهای ۴۰- درجه سانتیگراد میرساند، همزمان نفطه جوش به ۱۰۸ درجه سانتیگراد می‌شود.

با این نقطه جوش ۱۰۸ درجه سانتیگراد و فشار موجود در سیستم خنک کندگی خودرو، عملاً نقطه جوش به ۱۲۰ درجه سانتیگراد می‌رسد، با نقطه جوش بالاتر عمل کارکرد موتور بهتر خواهد بود. اتیلن گلیکول خالص در منهای -۱۱ درجه یخ می‌زند حال انکه از مخلوط آب با اتیلن گلیکول نقطه انجماد پایینتری بدست میاید. مخلوطی از ۵۰ درصد اتیلن گلیکول و ۵۰ درصد آب نقطه انجماد را تقریباً به منهای ۴۰- درحه سانتیگراد میرساند.