تترا هیدرو فوران (THF)

موجود است...

CAS:109-99-9

MF:C4H8O

MW:72.11

Melting point : 33-36 °C

Boiling point : 66 °C

density : 0.887 g/mL at 20 °C

vapor density : 2.5 (vs air)

vapor pressure : <0.01 mm Hg ( 25 °C)

refractive index : n20/D 1.465

Fp : >230 °F

storage temp. : 2-8°C

color : <10(APHA)

Water Solubility : miscible

FreezingPoint : -108℃  S

Sensitive : Air Sensitive & Hygroscopic

جزییات بیشتر

مرک آلمان

3,200,000 ریال بدون مالیات.

+
-

6 محصول دیگر در همان شاخه:

مشخصات

تتراهیدروفوران (THF) یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی (CH2)4O است ؛ مایعی بیرنگ که با آب قابل امتزاج است و در دما و فشار استاندارد دارای ویسکوزیته پایینی میباشد .ترکیبی هتروسیکل است که اتری قطبی بوده و به عنوان حلال آلی قطبی معمولاً استفاده میشود ، اگرچه به عنوان آغازگر در پلیمرها هم استفاده میشود . بویی مشابه به دی اتیل اتر دارد اما قدرت بیهوشی خیلی کمتری از آن دارد . THF میتواند توسط اسیدهای قوی پلیوریزه شود تا یک پلیمر خطی به نام پلی تترا متیلن اتر گلیکول (PYEMG) که PTMO (پلی تترا متیلن اکسید ) نیز شناخته میشود تبدیل شود .

اطلاعات بیشتر

- کاربردها :  استفاده اولیه این پلیمر به منظور ساخت فیبرهای پلی اورتان کش سان مثل اسپاندکس (spandex) است. به عنوان حلال کاربرد اصلی آن استفاده به عنوان حلال صنعتی برای PVC و در جلا دهنده ها است . یک حلال آپروتیک با ثابت دی الکتریک 7.6 که یک حلال قطبی است و میتواند شما زیادی از ترکیبات قطبی و غیر قطبی را در خودش حل کند ؛ با آب قابل امتزاج بوده و میتواند ساختارهای کلاترات هیدرات(clathrate hydrate) را در دمای پایین با آب تشکیل دهد .

- احتیاط ها :  THF به عنوان یک حلال غیر سمی با دوز مرگ آور LD50 که با استون قابل مقایسه است . از مشخصات قابل توجه آن این است که در پوست نفوذ کرده و یه سرعت سبب دهیدراسیون میشود.latex را در خودش حل کرده و برای حمل آن باید از لاستیکهای نئوپرن استفاده شود . این ماده به شدت قابل اشتعال است . برای خشک کردن این ماده نباید آن را تقطیر کرد چرا که در اثر کاهش این ماده پراکسیدهای قابل انفجار در آن تغلیظ میگردد . این ماده به عنوان حلال در واکنش های پر بازده تهیه ی الکل از آلکنها نظیر "هیدرو بوردار شدن- اکسایش" و " اکسید جیوه دار کردن - جیوه زدایی" کاربرد دارد.