آمونیوم کلراید

این محصول در انبار موجود نیست

آمونیوم کلراید یا نشادر

جزییات بیشتر

kashefgroup

0 ریال بدون مالیات.

+
-

6 محصول دیگر در همان شاخه:

مشخصات

آمونیوم کلرید یا نشادربا فرمول شیمیایی NH4Cl یک ترکیب غیر آلی است. نمک سفید بلوری با قابلیت بالای حل شدن در آب، محلول آمونیوم کلرید یک اسید ملایم است. فرم طبیعی و معدنی آن سال آمونیاک نام دارد. نوع معدنی آن از سوزاندن ناکامل زغال سنگ تراکم گازهای مشتق از آن و همچنین از برخی از آتشفشان‌ها بدست می‌آید. این محصول حاصل واکنش هیدروکلریک اسید و آمونیاک است.

اطلاعات بیشتر

در چندین کشور، کلرید آمونیوم، تحت آمونیوم با نام SAL یا کلمه محاوره salmiak به عنوان افزودنی غذایی تحت شماره  E E510   شناخته میشود ، معمولا به عنوان یک ماده غذایی مخمر در نان استفاده می شود. این مکمل خوراک برای دام ها و یک عنصر در رسانه و تغذیه مخمرها و بسیاری از میکروارگانیسم ها است. آمونیوم کلرید به عنوان  ادویه برای شیرینی و یا در پخت به کوکی ها استفاده میشود.

آمونیوم کلرید نیزبه صورت یک محلول آبی ~ 5٪  برای کار بر روی چاه های نفت با مشکلات تورم خاک رس استفاده میشود. از آن نیز به عنوان الکترولیت در باتری روی کربن استفاده می شود. سایر کاربردها در شامپو مو، در چسب مو ،در اوراق قرضه تخته سه لا، و در محصولات تمیز کردن به کار میرود. در شامپو مو، آن را به عنوان یک عامل ضخیم در سیستم های سورفاکتانت بر مبنای آمونیوم مانند آمونیوم لوریل استفاده می کنند. کلرید آمونیوم است که در صنعت نساجی و چرم استفاده می شود، در رنگرزی، دباغی، چاپ پارچه و خوشه پنبه .ه در قرن 20، آمونیوم کلرید در محلول آبی به عنوان الکترولیت در سلول Leclanche استفاده میشده است. این سلول ها استفاده تجاری به عنوان "باتری محلی" در تاسیسات تلفن مشترکین در بر داشت.