دی کرومات پتاسیم

این محصول در انبار موجود نیست

پتاسیم دی کرومات

جزییات بیشتر

kashefgroup

0 ریال بدون مالیات.

+
-

6 محصول دیگر در همان شاخه:

مشخصات

پتاسیم دی کرومات یا پتاسیم بی کرومات نمک اسید کرومیک یک ترکیب معدنی  با فرمول شیمیایی Cr2K2O7 و جرم مولکولی 294.185 g/m0l  میباشد که اغلب به عنوان یک ماده اکسنده صنعتی در آزمایشگاه های شیمی مورد استفاده قرار میگیرد.همانطور که  میدانیدتمام ترکیبات کروم شش ظرفیتی، به صورت حاد و مزمن برای سلامتی مضر است. پتاسیم دی کرومات که یونی جامد کریستالی با، رنگ قرمز نارنجی بسیار روشن است. نمک محبوب در آزمایشگاه است دلیل آن است که در مقادیر صنعتی بیشترمربوط  به دی کرومات سدیم آب شونده نیست.


اطلاعات بیشتر

این ترکیب شیمیایی و غیر ارگانیک به شکل کریستال های نارنجی مایل به قرمز روشن دیده میشود و بوی متمایز کننده ای ندارد. وزن مولکولی آن 18/294g/mol  بوده، بیکربنات پتاسیم چگال تر از آب بوده، در آب گرم به سرعت و در آب سرد به آرامی حل میشود و در الکل غیرقابل حل است. دمای ذوب آن 398 و نقطه جوشش500 درجه سلسیوس است.این ترکیب عمدتا توسط سدیم دی کرومات جایگزین میشود.

دی کرومات پتاسیم  که جزو ترکیبات برای برنامه های کاربردی بزرگ، به عنوان نمک سدیم صنعتی غالب است. استفاده اصلی به عنوان پیشرانه  به آلوم کروم پتاسیم، مورد استفاده در دباغی چرم است.

مانند سایر ترکیبات کروم (VI) (تری اکسید کروم، دی کرومات سدیم)، پتاسیم دی کرومات است برای آماده سازی "اسید کرومیک" برای تمیز کردن ظروف و قلم زنی مواد استفاده شده است. به دلیل نگرانی های ایمنی در ارتباط با کروم شش ظرفیتی، این عمل تا حد زیادی متوقف شده است.

دی کرومات پتاسیم  را به عنوان یک عنصر در سیمان که در آن معمولا باعث درماتیت تماسی در کارگران ساختمانی را به تاخیر می اندازد  اضافه میشود که به نوبه خود مخلوط را تنظیم و تراکم و بافت آن را بهبود می بخشد .